Blog
sie 05

Co można jeść bez poczucia winy?

Jesteś na diecie? Wiesz “wszystko” na temat odchudzania, a efektów brak?

Frustrujesz się, że Twoi bliscy mogą jeść słodycze lub fast food, a Ty tylko przechodząc obok cukierni łapiesz 2kg?

A może dlatego, że jak skusisz się na coś „zakazanego”, to od razu masz wyrzuty sumienia? Być może wtedy, czujesz się ze sobą coraz gorzej, a to wywołuje efekt kuli śnieżnej i jesz jeszcze więcej? Bo przecież, jak już zgrzeszyłeś 4 kostkami czekolady, to „wszystko zawaliłeś” i zjesz całą tabliczkę? 🍫

Pamiętaj: życie nie jest czarnobiałe. Małe odstępstwo nie zrujnuje Twojej pracy.

Odradzamy karanie się katorżniczymi ćwiczeniami i głodówkami- to rozwiązanie krótkofalowe, które możesz przypłacić tylko kontuzją lub (w przypadku głodówki) utratą masy mięśniowej, jeszcze większą frustracją i ciągłym efektem jo-jo. Po co wracać w to samo błędne koło, w którym tkwisz od lat?

Tym razem zrób inaczej! Lepiej pozwól sobie raz lub 2 razy w tygodniu na odstępstwo od diety jedząc mniej, np. 2 gałki loda zamiast całego pudełka.
Takie zachowanie nie spowoduje nagłego przyrostu masy ciała, a przynajmniej nie będziesz mieć poczucia, że jesteś więźniem diety.

Zrób to bez wyrzutów sumienia.

Pamiętaj, tylko #lifebalance nas uratuje.

📌Jeśli nadal nie potrafisz osiągnąć równowagi i na stałe zmienić stylu życia, to zapraszamy na warsztaty, gdzie krok po kroku pokażemy Ci jak w prosty i skuteczny sposób wprowadzić lifebalance!

Autorka

MGR INŻ. LUDMIŁA PODGÓRSKA-STAWIECKA | DIETETYCZKA Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera technologii żywności i żywienia. Dietetyka i żywienie kliniczne oraz ich wpływ na funkcjonowanie organizmu to jej praca, a zarazem pasja. Współzałożycielka oraz ekspert w Portalach Edukacyjnych e-bariatria.pl oraz bLife. Prywatnie miłośniczka zdrowego stylu życia, sportu, podróży i muzyki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.