Blog
mar 29

Historia powstania sesji “Ciało na minusie”

Jak to się zaczęło?

Zamysł Sesji tytule „Ciało na minusie” powstał, kiedy wracałyśmy z jednej z konferencji, na której miałyśmy wystąpienie. Przeglądałyśmy właśnie sukcesy naszych pacjentek. Chciałyśmy pokazać ich piękno i historię ich ciał. Dodatkowo przełamać tabu o chirurgii bariatrycznej i otyłości jako choroby.

Autorka zdjęć

Naszym wielkim marzeniem było, aby zdjęcia wykonała Dominika Cuda. Jeśli jej nie znacie, to koniecznie nadróbcie zaległości! Dominika robi cudowne zdjęcia pokazujące piękno ciała.

Nasze Bohaterki

Nasze losy z bohaterkami sesji splotły się z podobnych powodów: chciały być zdrowe. Część z nich miała duże problemy zdrowotne (hashimoto, IO, cukrzycę czy PCOS i niepłodność). Niektóre borykały się z nadwagą i otyłością od dzieciństwa. A to stale obniżało ich jakość życia, pewność siebie, rujnowało zdrowie.

Otyłość to choroba

Warto podkreślić ze otyłość jest chorobą, której nie można ani bagatelizować, ani piętnować. Należy ją godnie leczyć.
Obecnie najlepszą metodą leczenia otyłości jest chirurgia bariatryczna. CHLO polega na zmniejszeniu pojemności żołądka i/lub ograniczeniu wchłaniania substancji.
Należy jednak pamiętać, że operacja jest jednym z elementów leczenia. Bez stałej zmiany stylu życia nie można mówić o pełnym sukcesie terapeutycznym. To nie jest droga na skróty. To ciężka praca.

 

Jaka powinna być kobieta?

W dzisiejszej cywilizacji, pędzie, trendach narzucających wzorce kobiecych ciał nie jest łatwo odnaleźć się na nowo. Kładzie się duży nacisk na perfekcję i dążenie do ideału. Czyli: masz być fit, wysportowana, dobrze się odżywiać, mieć świetną karierę i gromadkę idealnych dzieci, a także idealny dom, w którym jest idealny porządek.

Nasze bohaterki zadbały o swoje zdrowie i starają się je utrzymać. A my pomagamy im w tym, żeby zachować lifebalance bez popadania w skrajności.

Nasza rola

Pokazujemy, jak można czerpać radość z życia. Jednocześnie dbając o stan swojego zdrowia. Pokazujemy, że nasze zdrowie zależy w dużej mierze od naszym małych zdrowych nawyków.
Na co dzień zajmujemy się m.in. profilaktyką i promocją zdrowia. Pracujemy też klinicznie, współpracujemy z lekarzami prowadząc pacjentów w trakcie procesu leczenia.

Co nas wyróżnia

Nie robimy rewolucji w życiu naszych podopiecznych. Staramy się natomiast, aby robili małe kroczki. Małe stałe zmiany będą dużo korzystniejsze niż zmiana o 180 stopni z dnia na dzień.

Autorka

MGR MARTA WASZKIEWICZ | FIZJOTERAPEUTKA Absolwentka Warszawskiego Uniwersytet Medycznego, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. Wieloletni pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego. Fizjoterapia jest nie tylko jej pracą, ale przede wszystkim pasją. Specjalizuje się w terapii schorzeń kręgosłupa oraz wprowadzaniem aktywności fizycznej u chorym poważnie obciążonych (MTF). Prywatnie jest miłośnikiem zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Kocha podróże i sztukę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.